Żywe płótno

W Austrii, nad jeziorem Wörthersee co roku odbywa się największe na świecie święto miłośników artystycznego malowania ciała

 

 

Największa na świecie impreza bodypaintingu ma miejsce co roku w Austrii, nad lazurowym jeziorem Wörthersee na początku lipca. W ciągu 5 dni można wziąć czynny udział w jednych z 65 warsztatów tematycznych artystycznego malowania ciała, które prowadzą najwięksi artyści z całego świata. Największa na świecie impreza bodypaintingu ma miejsce co roku w Austrii, nad lazurowym jeziorem Wörthersee na początku lipca. W ciągu 5 dni można wziąć czynny udział w jednych z 65 warsztatów tematycznych artystycznego malowania ciała, które prowadzą najwięksi artyści z całego świata.  Ale nie samym malowaniem człowiek żyje i w tym roku organizatorzy przygotowali dla odwiedzających o wiele więcej atrakcji niż zwykle.

 

 

Scena z muzyką elektroniczną i występami ulicznych artystów brzmiała przez cały tydzień i była akompaniamentem do licznych pokazów mody i przeglądów prac artystów biorących udział w międzynarodowych mistrzostwach bodypaintingu. Atrakcje umilały także piękne modelki, które po części były muzami malarzy, po części zostały wybrane podczas ca-stingu, który odbywał się internetowo.  Każda z nich musiała mieć nienaganną figurę i cierpliwość.

 

W konkursie liczy się nie tylko malowidło na ciele,ale i cała charakteryzacja, także włosy
Na jednej z imprez towarzyszących artyści mieli za zadanie stworzyć bajkową postać

 

Stoiska na całym półwyspie Pörtschach uginały się od oryginalnych strojów, akcesoriów do piercingu i robienia tatuaży, rzemiosła oraz profesjonalnych kosmetyków kolorowych. W wiosce artystycznej odbywały się wernisaże i spektakle z pomalowanymi ciałami w roli głównej. A gdy ktoś zmęczył się sztuką, mógł odetchnąć nad wodą. Każdy z uczestników ma bezpłatny wstęp na publiczną plażę „Promenadenbad Pörtschach”.

Artysta nakłada na ciało farbę wodną, lateksową bądź tłustą za pomocą gąbek kosmetycznych i pędzli. Pozwala to na wykonanie skomplikowanych obrazów z drobnymi szczegółami i cieniowaniem oraz na całkowite pokrycie ciała.

MK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *