Życie w dziczy

Obiecujesz sobie co roku – koniec z zaludnionymi kurortami, jadę na łono natury! A potem przychodzą myśli, że nie dasz rady, że wolisz wypocząć nad basenem i sączyć drinki z parasolką. Nie tym razem! Z naszymi gadżetami żadne odludzie nie będzie ci straszne, a nawet z niektórymi poczujesz się jak w luksusowym hotelu. AP


Unaphone Zenith – bez przecieków!

Aplikacje w smartfonach ułatwiają nam życie, ale mogą je także uprzykrzyć za sprawą udostępniania naszych danych. Brytyjska firma UnaPhone postawiła sobie jeden cel – ochrona danych osobowych swoich klientów. Dlatego ich telefon Zenith posiada unikalne oprogramowanie UnaOS zapewniające wysoki poziom zabezpieczeń: szyfrowanie maili i smsów, a także połączeń oraz mechanizm kodujący pamięć telefonu.  Brytyjska firma UnaPhone postawiła sobie jeden cel – ochrona danych osobowych swoich klientów. Dlatego ich telefon Zenith posiada unikalne oprogramowanie UnaOS zapewniające wysoki poziom zabezpieczeń: szyfrowanie maili i smsów, a także połączeń oraz mechanizm kodujący pamięć telefonu. Na smartfonie nie można także zainstalować popularnych aplikacji, by uniknąć wycieku personaliów użytkowników. Dzięki wszystkim blokadom, Zenith (a także jego właściciel) jest chroniony przed zagrożeniami mobilnymi w sieci, m.in. takimi jak Master Key, Fake ID, zapamiętującymi wszelkie kody dostępu (także do kont bankowych). Telefon posiada 5,5-calowy, wyprodukowany przez LG ekran, 32 GB pamięci, ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10 i 4 GB RAM-u. Za smartfona bez aplikacji trzeba zapłacić w przedsprzedaży ok. 1800 złotych. No cóż, taka jest cena bezwględnego bezpieczeństwa. MW


 

Bioenergokuchenka

Mówimy stanowcze „nie” ascezie, jaką jest jedzenie dżdżownic i surowych ryb niczym Bear Grylls. Nie o taki survival nam chodzi. Teraz kuchenką Biolite napędzaną biopaliwem i chrustem możesz nie tylko podgrzać jedzenie, ale także naładować telefon. Super! Tylko po co komórka w odległych lasach?

ok. 650 zł | bioliteeenergy.com


 

Leżakowanie w terenie

Były łóżka wodne, teraz czas na Laybean. Wystarczy wypełnić go powietrzem i może ci służyć jako najwygodniejsza sofa nawet na krańcu świata. Złożona mieści się w plecaku.

ok. 230 zł | laybeany.com


 

Ekstremalny prysznic

Kąpiel w rzece? A po co zanieczyszczać naturę, jak wystarczy przed podróżą zaopatrzyć się w Shower Pocket – worek na wodę z prysznicową końcówką. Jego pojemność to 10 litrów i zapewnia dokładnie 8,5 minuty orzeźwiającej kąpieli. Jeśli nie zdążysz, to lecisz po wodę!

ok. 130 zł | amazon.com


 

Uzdatniacz wody

Oto twoja osobista rurka do piciaz kałuży. Przefiltruje łącznie około 800 litrów płynów, bo zawiera aktywne składniki (m.in. węgiel), które dezaktywują bakterie. Wody, które wypływają tatrzańskimi źródłami i dalej przemieszczają się w potokach, są bezsprzecznie wysokiej jakości. Można stwierdzić, że należą do najczystszych w Polsce.

ok. 109 zł | survivalsklep.pl


 

Mobilny kajak

Masz ochotę na spływ? To bierzesz kajak w teczkę i jedziesz na Mazury! Jeśli napotkasz na przeszkodę, to po prostu składasz OruKayak i przenosisz. Proste!

ok. 4500 zł | orukayak.com


Wodoodporne skarpety

W dziczy może zdarzyć się wszystko. Jeśli na polu walki o życie stracisz buty, to wiedz, że możesz liczyć na skarpetki, które nie mokną. Może być niewygodnie, ale przynajmniej sucho.

ok. 150 zł | sockdreams.com


 

Solarny powerbank

Kolektory solarne – dzięki nim grzejemy domy i oświetlamy podwórko. Lecz solary w wersji mini mogą nam pomóc także podczas wakacji. WakaWaka to lampa solarna i powerbank w jednym. Po prostu wystaw go na słońce (możesz nawet na butelce) i ciesz się światłem nawet w nocy!

ok. 310 zł | waka-waka.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *