SKOK W BOK w kobiecym wydaniu

Z roku na rok zwiększa się liczba zdradzających kobiet. ma to związek z coraz większymi potrzebami seksualnymi płci pięknej. Dowiedz się, jak one zdradzają, a może ustrzeżesz się przed przyprawieniem ci rogów

 

„Wierność jest nudna” – wers piosenki Natalii Kukulskiej staje się coraz bardziej powszechny wśród Polek. Według raportu Centrum Profilaktyki Społecznej rokrocznie zwiększa się liczba zdradzających kobiet. W 2014 roku było to 29 proc., w 2015 roku – 30 proc., a w 2016 do zdrady przyznało się aż 32 proc. Polek. Choć definicji zdrady jest wiele (uczuciowa, fizyczna, przez internet, flirt czy pocałunek), my, mówiąc o zdradzie, mamy na myśli jeden bądź wiele stosunków płciowych poza związkiem formalnym (małżeństwo) i nieformalnym (partnerstwo, narzeczeństwo). Choć większość kobiet zdradza swoich partnerów z mężczyznami, to w ostatnich latach socjolodzy zauważyli wzrost zdrad z osobą tej samej płci. W badaniu Centrum do skoku w bok z kobietą przyznało się 1 proc. respondentek.

Kobiety najczęściej zdradzają w hotelowym pokoju w godzinach pracy

Jaka kobieta zdradza?

O ile u mężczyzn status społeczny, miejsce zamieszkania czy wiek nie wpływają na predyspozycję do zdrady, to u płci pięknej można stworzyć obraz osoby zdradzającej. Według badań socjologicznych częściej zdradzają kobiety w wieku 28-40 lat, z wyższym wykształceniem, lepszymi niż średnia krajowa zarobkami, bezdzietne, aktywne zawodowo, z dużych i średnich ośrodków miejskich. Ma to związek z większą świadomością, tolerancją, bardziej liberalną moralnością. W przypadku kobiet staż związku (czy też okres, który upłynął po ślubie) ma znaczenie – im dłuższy, tym zwiększa się prawdopodobieństwo zdrady. Inaczej jest u płci przeciwnej – według badań socjologów, mężczyźni robią skok w bok już w pierwszym roku związku, kobiety po ok. 2 latach. Częściej zdradzają kobiety pracujące pod dużym obciążeniem psychofizycznym, pracownice zawodów, które wymagają częstego podróżowania (firmowe wyjazdy zagraniczne istotnie zwiększają ryzyko zdrady). Ale są to również kobiety bezrobotne, o wysokim statusie społecznym, które są zaniedbywane przez partnera i na co dzień mają dużo czasu, by móc umówić się na spotkanie z kochankiem.

Zdrada często niesie za sobą opłakane skutki

Dlaczego one to robią?

Istnieją dwa rodzaje niewiernych partnerek:

  • kobiety, które wdają się w romans bez wcześniejszego zamiaru sfinalizowania znajomości w łóżku;
  • kobiety, które zdradzają z premedytacją, poszukując kochanka w konkretnym celu.

Tych drugich jest o wiele mniej, ale w obu przypadkach najczęstszym powodem do zdrady jest trwający od dłuższego czasu kryzys w związku. Choć 42 proc. kobiet przyznaje się do tego, że potrafi oddzielić seks od emocji, to według psychologów większość z nich w romansie szuka ciepła, dbałości, uwagi i zrozumienia, którego nie otrzymują w związku. Często też pragną potwierdzenia własnej atrakcyjności, której nie dostrzega już partner. Romans jest dla nich swego rodzaju ucieczką od problemów, nową podniecającą sytuacją. Trwały związek wymaga zobowiązań, lojalności i przestaje być wyłącznie radosny, dlatego, by uciec od codzienności, kobiety decydują się na niezobowiązujący seks. Kolejnym powodem, dla którego kobiety zdradzają, jest chęć poszukiwania satysfakcjonującego seksu.

Kobiety w kochanku poszukują czułości

Mężczyźni są coraz bardziej zapracowani, zmęczeni, zestresowani, dlatego w codziennym życiu zapominają o łóżkowych przyjemnościach bądź nie mają ochoty na ich urozmaicenie. W takich przypadkach kobiety czują się odrzucone, niezaspokojone i sfrustrowane, ponieważ według stereotypu (bardzo krzywdzącego) mężczyzna zawsze powinien mieć ochotę na seks ze swoją partnerką. Ma to związek również z różnicą temperamentów i oczekiwań wobec seksu. Wiele kobiet ma problem z przyznaniem się partnerowi, z którym od lat uprawia seks, że miałoby ochotę na coś ostrzejszego. Nie chcą również powiedzieć o wielu fantazjach erotycznych ze strachu przed osądzeniem i odrzuceniem. Dlatego wolą to zrobić z osobą, z którą ich nic nie łączy. Według badań 33 proc. kobiet łatwo osiąga orgazm z kochankiem. Dla porównania, w stałym związku tylko 22 proc. kobiet nie ma problemu ze szczytowaniem. Ma na to wpływ fakt, że obie strony bardziej się starają w nowym układzie niż w domowych pieleszach. Istotnymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zdrady jest stres i problemy zawodowe (odreagowanie), brak kontroli po wypiciu alkoholu i długotrwały pobyt poza domem, który wiąże się z chęcią zaspokojenia potrzeb seksualnych. Następnym powodem, dla którego kobiety są niewierne, jest odwet za zdradę partnera (7 proc. Polek przyznało się, że w ich związku doszło do niewierności z obu stron).

Płeć piękna częściej szczytuje z kochankami niż z partnerami

  Jak zdradzają?

Według socjologów kobiety częściej wdają się w dłuższe romanse z jednym kochankiem, w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy częściej przeżywają jednorazowe przygody. Płeć piękna zazwyczaj zdradza z osobą z najbliższego otoczenia, z którą nawiązała więź emocjonalną (nie chodzi tu o miłość, a raczej o sympatię). Zdradzie sprzyja wspólne miejsce pracy, wspólna siłownia czy też hobby (podczas kursu np. gotowania). Zdarza się również, że potencjalnego kochanka poznają w internecie. Zazwyczaj kobiety zdradzają w godzinach pracy (by nie wzbudzać podejrzeń) lub po pracy (pod pretekstem spotkania z przyjaciółkami, pójścia na siłownię, na zakupy). Z roku na rok zwiększa się tolerancja wobec zdrady, częściej kobiety zwierzają się z niej swoim przyjaciółkom, a te kryją je przed ich partnerami.

Telefon na dwie karty SIM to najczęstsze rozwiązanie rozwiązłych

Jak poznać?

Po analizie wyznań na temat zdrady, które zamieszczają w internecie (według centrum monitorowania mediów Newspoint najczęściej na portalach vinted.pl, dobramama.pl, o2.pl) można stwierdzić, że kobiety po stosunku z innym starają się zachowywać normalnie wobec swojego mężczyzny. Mimo to istnieją sygnały, które mogą świadczyć o zdradzie. Po pierwsze kobieta, która zwykle nie dbała o siebie, zaczyna przywiązywać większą wagę do swojego wyglądu. Staje się pewniejsza siebie, bardziej towarzyska i otwarta. W luźnych rozmowach często podejmuje tematy seksu, zazwyczaj mówi, że wybaczyłaby zdradę. W jej szufladzie pojawia się więcej seksownej bielizny, w której nie pokazuje się partnerowi. Unika bądź ma większą ochotę na seks i pragnie go urozmaicać. Jest przesadnie miła (wyrzuty sumienia) bądź zamyka się w sobie – zamyśla się, często uśmiecha sama do siebie. Pilnie strzeże swojego telefonu, wychodzi z nim nawet do toalety. Kobieta mająca kochanka dostaje również prezenty – najczęściej perfumy, bieliznę bądź biżuterię.

Aleksandra Poźniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *