Wspólna kasa

Pieniądze w związku to śliski temat. Wypominanie długów, mniejszych czy większych zarobków, zakupoholizm – to najczęstsze powody do kłótni. Oto kilka wskazówek, jak temu zaradzić. Przede wszystkim bądźcie wobec siebie szczerzy. Najnowsze badania pokazują, że 44% randkujących zaczyna rozmawiać o pieniądzach dopiero w ciągu pół roku od pierwszego spotkania. Partnerzy nie powinni przed sobą ukrywać swoich długów, dlatego już na początku związku powinniście grać w otwarte karty, bo prędzej czy później kłopoty finansowe wyjdą na jaw.Planujcie wydatki i dzielcie się kosztami.

Możecie zdecydować, czy wszystkie pieniądze są wspólne, czy chcecie postawić na sztywny podział lub zrzucać się na zakupy po równo – tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie rozwiązanie wybierzecie. Najważniejsze jest, żeby dla obu stron było ono komfortowe. Przewidujcie także rezerwy na przyjemności. Ona zarabia więcej od ciebie? Nie róbcie z tego problemu. Postarajcie się to docenić i pomyślcie, co by było gdybyście zarabiali po równo. To zawsze kilkaset złotych więcej w domowym budżecie. Jeśli tak bardzo wam to przeszkadza – poszukaj nowej, lepiej płatnej pracy, albo znajdź dodatkowe zajęcie.


Chcecie mieć więcej pieniędzy? Zamiast się kłócić, idźcie do łóżka. Jak wynika z badań opublikowanych  w „Journal of Manpower” osoby, które uprawiają seks co najmniej 4 razy  w tygodniu, zarabiają nawet 5 proc. więcej niż ci, którzy kochają się rzadziej. Dzieje się tak, ponieważ seks podwyższa naszą samoocenę, co przekłada się również na nasze sukcesy w pracy. Ania Bojarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *