W cieniu Inków

Lima – serce Peru i niegdysiejsze „Miasto Królów ”. Założona przez wielkiego Francisco Pizarro, wielokrotnie przebudowywana z powodu trzęsień ziemi, do dziś zachwyca i czaruje swym i wdziękami turystów

Lima, tylko nie tylko największe miasto Peru, ale też jedna z trzech najważniejszych stolic Ameryki Południowej. Warto wspomnieć, że jest to drugie co do wielkości na świecie miasto wybudowane na pustyni. Swoją sławę, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat zawdzięcza głównie założycielowi, hiszpańskiemu konkwistadorowi Francisco Pizarro.

To on w 1535 roku postanowił właśnie w tym miejscu ustanowić bezpieczny przyczółek dla swych dalszych wypraw. W Limie życie kulturalne kręci się wokół Plaza de Armas, placu centralnego, będącego jednocześnie najstarszą częścią miasta i jego sercem. Ten wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obiekt to miejsce startowe wycieczek turystów.

Można tutaj nie tylko zrobić sobie zdjęcie na tle przepięknej fontanny, wybudowanej w 1650 roku, ale także być światkiem zmiany warty przed Pałacem Gubernatora, która odbywa się codziennie, w okolicach godziny dwunastej.

Innymi, wartymi zwiedzenia obiektami znajdującym się w bliskiej odległości od głównego placu są: Katedra, w której spoczywają szczątki założyciela miasta, Pałac Arcybiskupa i wspomniany powyżej Pałac Gubernatora. Na uwagę zasługują także kościoły, w tym w Kościół św. Dominika, gdzie znajdują się św. Róży, pierwszej świętej, która pochodziła z Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *