Co one w nas widzą?

Oczywiście, wygląd jest ważny, ale jak wynika z ankiet i badań brytyjskich naukowców, nie jest tak istotny jak cechy osobowości.

Pierwsze wrażenie ma kolosalne znaczenie, dlatego wygląd zewnętrzny jest bardzo istotny. I nie chodzi tutaj wcale o kreowanie się na modela, ale o zwyczajne zadbanie o siebie. W tym znaczeniu „męski” to czysty, schludny, pachnący to wystarczy.

Resztę zrobi za ciebie twoja osobowość. O ile posiadasz poniższe, najbardziej pożądane przez kobiety cechy. I nie mówimy tu o tych spornych i kontrowersyjnych aspektach, takich jak agresywność, dominacja, uległość czy „bycie mężczyzną z klasą”, ponieważ są one niełatwe do zdefiniowania i bardzo subiektywne.

1. Pan inteligent
Inteligencja to najczęściej pojawiająca się w ankietach, badaniach i wywiadach cecha, dzięki której płeć piękna nas podziwia, bo, jak śpiewa Wdowa z VNM-em w piosence „brejnfak”: „Tej nocy z tobą znów nie wyjdę to pewne, jesteś tak głupi że wolę już własną rękę”, jest to podstawa. Według badań S. Kanazawy z London School of Economics przeprowadzonych na grupie 52 tys. osób z Wielkiej Brytanii i USA istnieje związek między urodą (atrakcyjnością fizyczną) a inteligencją.

Zachowując dystans do takiego stawiania sprawy, trzeba jednak przyznać, że inteligencja to kolejne, ważne dla kobiet kryterium męskiej atrakcyjności. Chodzi tutaj bardziej o inteligencję życiową niż mądrość, czyli rzecz dotyczy umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce czy nawet w dyskusjach oraz łatwości wyszukiwania odpowiedzi na niewyczerpany zasób kobiecych pytań i ciekawości. Inteligencja przejawia się w różnoraki sposób – często przez błyskotliwość, szybką reakcję. Inteligentni faceci są dla kobiet sexy, jeżeli wykorzystują to w ciekawy sposób. Użyj swojej inteligencji i kreatywności, by zaskakiwać kobietę pomysłami, fantazjami
i niespodziewanymi sytuacjami.

2. Pan śmieszek
Podobno jednym z wyznaczników inteligencji jest poczucie humoru. Należy tutaj rozgraniczyć prymitywny, wulgarny i zwyczajnie chamski humor wynikający z braku dobrego wychowania od tego wynikającego z inteligencji. Wesołość to nie wesołkowatość. Humor to nie cynizm. Badania zespołu Erica Bresslera potwierdzają, że kobiety oceniają mężczyzn z poczuciem humoru jako bardziej atrakcyjnych i bardziej pożądanych na partnera oraz jako osoby bardziej przyjazne, zabawne i popularne.

Co ciekawe, te same badania potwierdziły, że owa zależność nie występuje w odwrotnej sytuacji – mężczyzn oceniających kobiety. Idealny kandydat na męża nie musi być koniecznie duszą towarzystwa grającą pierwsze skrzypce na każdej imprezie. Dla kobiet liczy się jednak pewna doza inteligentnego poczucia humoru. Spiętym pracoholikom i wiecznie poważnym biznesmenom, myślącym wyłącznie o swojej firmie i gospodarczych prognozach mówimy zdecydowane „nie”!

3. Pan zaradny
Zaradność i bycie ambitnym to cechy bardzo subiektywne, ponieważ dla każdego bycie zaradnym oznacza coś innego, niemniej jednak jest bardzo ważna cecha dla kobiet, które pragną poczucia bezpieczeństwa. Jak wynika z raportu portalu Sex and Psychology, mimo równouprawnienia nadal w społeczeństwach zachodnich
(we wschodnich nie zmienia się to tak dynamicznie) panuje przekonanie, że to mężczyzna powinien zarabiać więcej, utrzymywać rodzinę, „być obrotnym”, mieć kilka zajęć, pasji, mieć żyłkę do interesów, a kobieta nadal chce pozostawać pod jego skrzydłami. Oczywiście jest to pewne uproszczenie, jednak zaradny i ambitny facet jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla niewiast niż spokojny, stateczny pan bez ambicji.

4. Jak dżentelmen
Im dalej, tym jest bardziej pod górkę, ponieważ kolejna bardzo ważna cecha osobowości jest całym zbiorem atrybutów. Chodzi o bycie dżentelmenem, czyli facetem z zasadami. Brzmi dość enigmatycznie, więc rozłóżmy to na czynniki pierwsze. W badaniach dotyczących pierwszego wrażenia okazało się, że kobiety zwracają uwagę na to, jak mężczyzna zachowuje się w sytuacji stresowej.

Płci pięknej najatrakcyjniejsi wydają się faceci opanowani, bo umiejętność panowania nad własnymi emocjami świadczy o sile charakteru. Dżentelmeni trzymają również innych na dystans (oczywiście bez przesady – otwartość i przyjacielskość również są dla kobiet bardzo ważne), a to, że są niedostępni, jest niezwykle seksowne. Pożądany samiec alfa w dżentelmeńskiej wersji jest również uprzejmy – otwieranie drzwi, miłe słowa, gesty, ustępowanie miejsca – nie tylko wobec partnerki, ale także innych kobiet – współpracownic, mamy, cioci itd.

Cechy poza zestawieniem:

Dziewczyny lubią także tajemniczych i powściągliwych facetów. Oznacza to, że lepiej, żebyś na pierwszej randce nie wymieniał jej członków całego swojego rodu. Dyskrecja również jest cechą pożądaną – jeśli twoi znajomi mają bujne życie erotyczne lub liczne wstydliwe przygody, nie opowiadaj o tym na prawo i lewo. Jeśli kobieta zauważy, że można ci zaufać, dodatkowo u niej zaplusujesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *