Sportowy duch

Legendarny silnik LT1 6.2L, lekkie wyścigowe podwozie i pakiet aerodynamiczny – ten samochód wyścigi ma w genach!

Dane techniczne:

Moc silnika: 466 KM
Prędkość Maks.: 290 km/h
0-100 km/h: 4,2 s.
Silnik: 6.2 LT1 V8
Pojemność silnika: 6162 cm3
Masa własna: 1588 kg
Skrzynia biegów: 7-stopniowa
Cena: od 270 000 zł

Od momentu narodzin serii Grand Sport minęło 55 lat. W 1962 roku główny inżynier Chevrolet Corvette, Zora Arkus-Duntov, chcąc konkurować z Fordem i jego Shelby Cobrą, rozpoczął, w sekrecie przed głównym menadżerem firmy, projekt budowy lekkiego sportowego auta.

Ostatecznie program zatrzymano po zbudowaniu 5 egzemplarzy, którymi jeździło później wielu znanych kierowców wyścigowych. Wszystkie egzemplarze przetrwały do dziś w prywatnych kolekcjach i należą do najbardziej cennych i pożądanych aut świata. Nowy Grand Sport odwołuje się do sportowych tradycji i idealnie sprawuje się na torze.

Potężny silnik o mocy 460 KM standardowo współpracuje z siedmiobiegową ręczną skrzynią biegów, do zestawu należą też wyczynowe hamulce Brembo, zmodyfikowane zawieszenie oraz opony Michelin Pilot Super Sport.

Grand Sport to efektowny wygląd, zapierające dech w piersiach przyspieszenie i perfekcyjna przyczepność, co sprawia, że dobrze sprawuje się zarówno na torze, jak i na drodze. A wszystko to w okazyjnej, jak na samochód tej klasy, cenie ok. 270 tys. zł. RS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *