Największy karnawał na świecie

Widowiskowe parady, jaskrawe kolory, żywiołowość, taniec, muzyka i seks – karnawał to czas kultu życia i witalności.

Z początkiem Nowego Roku karnawałowe szaleństwo ogarnia największe miasta świata. Tradycyjnie do najbardziej hucznych obchodów należą te w Rio de Janeiro, gdzie skąpo, acz bardzo ozdobnie ubrane tancerki prezentują swe wdzięki w paradzie najsłynniejszych szkół samby.

Dawna brazylijska stolica jest w tym czasie jednym z najbardziej obleganych przez turystów miast. W Europie prym wiedzie Wenecja, w której co roku w inauguracji karnawału bierze udział nawet 100 tys. osób, które w misternie wykonanych strojach i maskach spacerują po Placu Św. Marka.

W tyle nie pozostaje hiszpańska Teneryfa – ponad 100 grup karnawałowych regularnie uczestniczy w tamtejszych imprezach. W ich trakcie pobito już kilka rekordów Guinessa. Również nasi zachodni sąsiedzi potrafią się dobrze bawić.

W Niemczech najhuczniej świętuje się w Kolonii, Bonn, Düsseldorfie czy Moguncji. Niemieckie karnawały słyną z karykaturalnych kukieł i kilkukilometrowych pochodów, w czasie których w obserwujący tłum rzucane są cukierki.

Ostatki w Nicei wiążą się natomiast z powitaniem wiosny i są znane przede wszystkim z tzw. Parady Kwiatów.Świat bawi się z rozmachem, a nam nadal pozostaje czekać, aż przynajmniej część atrakcji zawita także do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *