Spec potrzebny od zaraz!

Jakie umiejętności powinien posiadać dobry mechanik? Jak go znaleźć i czego od niego oczekiwać po wykonaniu usługi?

Gdy popsuje nam się samochód, potrzebujemy zrobić przegląd, czyli po prostu wtedy kiedy potrzebujemy pomocy mechanika, wielu z nas postępuje tak samo – pytamy znajomych o poradę w wyborze odpowiedniego specjalisty. Choć zwykle rady bliskich są najcenniejsze, nie powinniśmy ich traktować bezkrytycznie, bowiem to, że ktoś może pomóc nam taniej po znajomości, niekoniecznie będzie szło w parze z jakością usług.

Sytuacja z życia wzięta: mój znajomy miał problem z odpalaniem auta. Przyjaciel polecił mu mechanika, znajomego, z którym chodził czasem na imprezy. Oczywiście taki wybór miał oznaczać oszczędność pieniędzy. Auto stało w warsztacie dłuższy czas, aż któregoś dnia mój znajomy dostał telefon w środku nocy od… policji.

Samochód został rozbity na drzewie i nadawał się już tylko do kasacji, pracownik warsztatu trafił do szpitala, a właściciel warsztatu zwinął interes i zniknął. Później chciał załatwić sprawę polubownie, ale problem z wyegzekwowaniem od niego pieniędzy był spory, więc sprawa ciągnęła się przez długi czas i kosztowała mojego znajomego wiele nerwów.

Nie chcę oczywiście twierdzić przez to, że w takich sytuacjach nie należy zwracać się o pomoc do przyjaciół. Chodzi jedynie o to, żeby zawsze zachowywać odpowiednią dozę ostrożności. Nie ma bowiem reguły, czy z uwagi na znajomość otrzymamy lepsze warunki usługi, czy też mechanik uzna, że w takiej sytuacji może sobie na więcej pozwolić.

Żeby zminimalizować ryzyko związane z wyborem, możemy poszukać opinii na specjalnych stronach motoryzacyjnych w Internecie. Warto wybierać takiego mechanika, który swoją działalność prowadzi już kilka lat, co powinno oznaczać, że jest sprawdzony i posiada odpowiednią wiedzę.

Dobry warsztat samochodowy nie powinien także oszczędzać na wyposażeniu, powinien być zaopatrzony w profesjonalne urządzenia do naprawy aut. W momencie wybrania danego warsztatu należy umówić się na cenę i usługi już w momencie zostawiania auta oraz poprosić o określenie kosztów części i robocizny, a także daty zakończenia prac. Dzięki temu będziemy wiedzieć, na co dokładnie się przygotować i co egzekwować od warsztatu po odbiorze samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *