Arcyksiążę prędkości

Marka Aston Martin na targach w Genewie zaserwowała nam spektakularny powrót wersji DB produkowanej seryjnie. Ich nowy model DB11, tak jak poprzednie auta z tej serii, ma klasyczny wygląd, ale za to niesamowitą moc.

Dane techniczne:

Masa: 1770 kg
Długość, wysokość, szerokość: 4,7×1,2×2 m
Silnik: V12 bi-turbo
Pojemność: 5,2 l
Prędkość maks.: 322 km/h
Przyspieszenie: 3,9 s
Moc: 600 KM
Cena: 850 tys. zł

13 lat – tyle musieli czekać klienci Astona Martina na nowy, produkowany na masową skalę samochód z rodziny DB. Następca modelu numer 9 (DB10 była stworzona wyłącznie dla filmowego agenta Jamesa Bonda) jest najmocniejszy ze wszystkich „Martinów”. Posiada turbodoładowany silnik V12 o pojemności 5,2 l., mocy 600 KM
i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Przyspieszenie do setki osiąga w ciągu 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 322 km/h. Konstrukcja nadwozia została stworzona z aluminium formowanego na gorąco, a struktury drzwi odlewane są ze stopów magnezu, by maksymalnie ograniczyć masę samochodu. Auto zostało wyposażone w system Aston Martin Aeroblade™ – posiada kanały aerodynamiczne w zderzaku przednim i podnoszony spoiler w tylnej klapie.

To samochód dla osób z klasą i… grubym portfelem. Nowy model kosztuje ok. 850 tys. zł. Wszystkie 1400 modeli zostało wyprzedanych jeszcze przed premierą, lecz na auta klienci będą musieli poczekać do końca 2016 roku. Cóż, cierpliwość jest domeną gentelmenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *