Barwny przedmiot pożądania

W afrykańskim plemieniu Samburu atrybutem atrakcyjności jest nie tylko uroda, ale i kolorowe paciorki.

Ludność Samburu zamieszkuje obszar Kenii na północ od równika. Grupa etniczna liczy ponad 100 tys. osób, większość z nich osiadła w Narodowym Rezerwacie Samburu. Zajmują się głównie wypasem bydła, a ze względu na ubogie gleby oraz częste susze, prowadzą półkoczowniczy tryb życia.Kobiety Samburu odznaczają się na tle innych przedstawicielek afrykańskich plemion wyjątkową urodą. Posiadają nienegroidalne rysy twarzy i przywiązują dużą wagę do wyglądu.

Ubierają się w wielobarwne stroje, podkreślają węglem brwi, nawilżają skórę tłuszczem oraz golą głowy, by być bardziej atrakcyjne dla potencjalnych partnerów. Na szyjach zawieszają grube, wielopoziomowe naszyjniki z kolorowych koralików, a mężatki, by odróżniać się od panien, noszą długie, wielobarwne sznurki przy uszach.
Korale odgrywają w ich kulturze jedną z najważniejszych ról.

Świadczą o barwnej osobowości Samburian, którzy na co dzień są bardzo otwarci i uśmiechnięci. Im więcej kolorowych kół na szyi kobiety, tym ma większe „wzięcie” u mężczyzn. Paciorki są symbolem nie tylko atrakcyjności i powodzenia w życiu, ale także zaradności – kobiety muszą wykonać swój naszyjnik same, czego uczą się od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *