Legenda wraca na pola

Polacy pozostają wierni rodzimym markom. Po sukcesach odrodzonych firm motoryzacyjnych Romet i Junak do łask wraca inna legenda na kołach.

Dane techniczne:

Długość: 3700 cm
Szerokość: 1410-1835 cm
Wysokość: 2350 cm
Prześwit: 330 mm
Masa: 2420 kg
Moc: 50 KM
Prędkość maks.: 30 km/h
Pojemność paliwa: 49 l.
Cena: 99 600 zł netto

W przeciwieństwie do wspomnianych firm produkujących skutery, korzystających z chińskich linii technologicznych, ciągniki projektowane i montowane są całkowicie w Polsce. Co nie wyklucza, rzecz jasna, stosowania komponentów wytwarzanych na zagranicznych licencjach.

Historia marki Ursus liczy sobie już 123 lata. Założyło ją trzech inżynierów i trzech przedsiębiorców, a kapitał zakładowy pozyskali z… posagów ślubnych swoich córek. Dlatego pierwsza nazwa brzmiała P7P Ursus, a tajemniczy skrót pochodził z „Posag 7 Panien”. W późniejszych latach nazwa, wraz z dziejowymi zmianami, wielokrotnie się zmieniała, zawsze jednak jej częścią pozostawał „Ursus”. Słusznie kojarzy się on z imieniem siłacza-niewolnika z powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”.

Po trudnych zawirowaniach, jakie przeżywała firma mająca problemy w odnalezieniu się w kapitalistycznej rzeczywistości i przekształceniach, zakłady po kolejnej zmianie właściciela i przeniesieniu produkcji do Lublina nadrabia stracony czas.

Ciągnik C-380, pierwszy model z odnowionej serii, swoją premierę miał w marcu 2015 r. na targach Agrotech w Kielcach. Już po niespełna 6 miesiącach, w sierpniu ubiegłego roku, znalazł się na trzecim miejscu pod względem najchętniej kupowanych modeli ciągników w Polsce (dane na podstawie liczby rejestracji).

Produkt z miesiąca na miesiąc zyskiwał coraz większe grono nabywców. W lipcu 2016 r. Ursus C-380 znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej rejestrowanych ciągników w kraju. W założeniu producenta Ursus C-380 ma kontynuować najlepsze tradycje traktorów z linii C z lat 70. i 80.

Oczywiście na miarę XXI wieku. Czterosłupkowa kabina jest niezwykle przestronna, a zarazem ergonomiczna. Komfort pracy zapewnia uchylna klapa w dachu
lub klimatyzacja (wyposażenie opcjonalne).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *