Złoto dla zuchwałych

Ponad 600 koni mechanicznych, trzy setki na zegarze, luksusowe wnętrze z ręcznie czerpanej skóry i polerowanego drewna – oto nowy SUV od Bentleya.

Dane techniczne:

Masa własna: 2422 kg
Długość: 5140 mm
Szerokość: 2224 mm
Wysokość: 1742 mm
Silnik: Twin Turbo W12
Moc silnika: 608 KM
Pojemność: 6 litrów
Skrzynia biegów: 8-stopniowa
Moment obrotowy: 900 Nm
Spalanie (mieszany): 13 litrów
 Cena: od 860 000 zł

Bentley należy do światowej czołówki producentów luksusowych samochodów. Brytyjskimi autami jeżdżą nie tylko rosyjscy oligarchowie, ale także głowy państw, w tym królowa Elżbieta. Podczas uroczystości zjazdu z linii produkcyjnej pierwszego SUV-a tej marki obecny był nawet były premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Pierwszy właściciel Bentaygi został zaproszony do fabryki Bentleya w Crewe, a kluczyki przekazano mu z największymi honorami, jak przy przyznawaniu Oscara.


Zatem, dlaczego ten model jest aż tak wyjątkowy? Po pierwsze, Bentayga wyposażono w silnik benzynowy W12 o mocy ponad 608 KM, co czyni go jak na razie najmocniejszym i najszybszym SUV-em na świecie. Może osiągnąć nawet 300 km/h, a do pierwszej setki rozpędza się w 4,1 sekundy. Po drugie, jego wnętrze zrobione z wysokiej jakości surowców jest jak dzieło sztuki – nad tapicerką i deską rozdzielczą w każdym modelu pracuje 53 rzemieślników, po co najmniej 130 godzin każdy.

Ponadto Bentayga wyposażony został w pokładowy dysk twardy o pojemności 60 GB, a pasażerowie do dyspozycji otrzymują 10-calowe tablety z Androidem. Bentayga jest uznawany za dość kontrowersyjny stylistycznie projekt. Sceptycy uznają, że auto jest tandetne i zbyt toporne, przez co nie nadaje się do jazdy w terenie. Mimo to kolejka zamawiających jest znacznie dłuższa, niż pozwalają na to moce przerobowe brytyjskich zakładów. Bo kto bogatemu zabroni jeździć kiczowatym, ale za to drogim Bentleyem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *