Luksus w terenie

Pierwszy w historii SUV od włoskiej marki Maserati jest najlepiej wyposażonym autem osobowo-terenowym w swojej klasie, co czyni go jeszcze bardziej ekskluzywnym.

Dane techniczne:

Masa: 2109 kg
 Długość: 5003 mm
 Szerokość: 3004 mm
 Wysokość: 1679 mm
Pojemność: 3,0 l.
 Prędkość maks. : 230 km/h
 Przyspieszenie:  6,9 s.
 Moc: 275 KM
Cena: ok. 371 tys. zł

Mimo że firma Maserati w 2003 roku stworzyła model koncepcyjny SUV-a o nazwie Kubang, auto nigdy nie doczekało się seryjnej produkcji, a rynek samochodowy zalała fala ekskluzywnych aut osobowo-terenowych od Porsche i BMW. Gdy klienci zaczęli przyzwyczajać się do widoku Cayenne i X6 na ulicach, prestiżowa marka Maserati zdecydowała się stworzyć swoją wersję europejskiego SUV-a od podstaw dla nieco bardziej wymagających odbiorców.

Model Levante wziął swoją nazwę od ciepłego, śródziemnomorskiego wiatru, który w jednym momencie może z łagodnej bryzy zmienić się w trudny do odparcia żywioł, co odzwierciedla temperament nowego SUV-a Maserati. Samochód jest dostępny w trzech wersjach: z 3-litrowym, sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym Turbo i mocą 275 koni mechanicznych, napędzanym olejem oraz z silnikiem benzynowym o tej samej pojemności, jednak o mocy 350 KM lub 430 KM. „Najsłabszy” z nich rozpędza się do „setki” w 6,9 s., licznik zamyka przy 230 km/h i pali ok. 7,2 litra ON na 100 km.

Levante nie należy do najtańszych SUV-ów (ceny zaczynają się od 371 tys. zł), lecz posiada w standardzie o wiele więcej niż inne auta tej samej klasy. W najtańszej wersji nie otrzymamy samych podstaw. Bez dopłaty możemy liczyć na fotele obleczone jedwabiem, ręcznie wykonane przeszycia, wnętrze wykończone metalem z efektem satyny, polerowane drewno i szereg nowinek technologicznych, m.in.: alert ostrzegający przed kolizją i samochodem znajdującym się w martwym punkcie, system multimedialny z 8-calowym ekranem dotykowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *