Twarde sztuki

Polskie dziewczyny odnoszą  sukcesy w UFC (Ultimate Fighting Championship). To amerykańska, najbardziej prestiżowa na świecie federacja skupiająca zawodników mieszanych sztuk walki (MMA).

Najlepsze polskie zawodniczki MMA: Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz mogą niedługo stanąć naprzeciwko siebie w walce o mistrzostwo UFC w wadze słomkowej. Mogą, bo Joanna jest dwukrotną mistrzynią kategorii, w której Karolina pnie się na sam szczyt. Obie zaczynały bardzo podobnie, w wieku 16 lat. Joanna zapisała się do klubu sportowego muai thai w Olsztynie, by zrzucić kilka kilogramów, a Karolina na krav magę w Łodzi, by móc skutecznie się obronić.

Po kilku latach trenowania pierwsza z nich została kilkukrotną zwyciężczynią mistrzostw świata w tajskim boksie, a druga mistrzynią Polski KSW. Gdy jesienią 2015 roku Kowalkiewicz podpisała kontrakt z UFC i wygrała pierwszą walkę z zawodniczką z pierwszej dziesiątki, od razu komentatorzy zaczęli spekulować na temat nieuniknionego pojedynku rodaczek w oktagonie.

Karolina jest głodna zwycięstwa, za to Joanna pragnie czegoś więcej: „Chciałabym być legendą sportów walki, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dokładnie wiem, czego chcę i do tego dążę, żeby mieć wspaniałe życie i je przeżyć jak najlepiej”. No cóż, nam pozostaje jedynie trzymać kciuki, być dumnym z naszych pięknych bestii i czekać na starcie tytanek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *