Seks to zdrowie! cz. 1

Seks to nie tylko błoga przyjemność. Dzięki intymnym zbliżeniom możesz cieszyć  się zdrowiem psychicznym i fizycznym o wiele dłużej.

Przedstawiamy wam 10 pierwszych powodów dla których warto się kochać:

1. Seks jest doskonałym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia człowieka. Problemy z erekcją, brak kondycji bądź dolegliwości podczas stosunku, mogą być pierwszymi objawami poważnej choroby.

2. Naukowcy z Massachusetts dowiedli, że mężczyźni, którzy dwa razy w tygodniu uprawiali seks, byli o 45 proc. mniej narażeni na choroby serca niż ci, którzy kochali się rzadziej. Dzięki wysiłkowi fizycznemu, jaki musimy wykonać podczas stosunku, poprawia się krążenie oraz wzmacnia się serce, co znacznie obniża ryzyko wystąpienia zawału.

3. Stosunek seksualny jest jak dobre kardio – wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego, wzmacnia ściany żył i poprawia ukrwienie całego organizmu, dlatego jest wspaniałym lekiem na… żylaki! Efekt spotęgują częste zmiany pozycji i trzymanie nóg partnerki do góry.

4. Seks może nieźle podnieść ci ciśnienie, jednak naukowcy udowodnili, że regularne uprawianie miłości może przyczynić się do stabilizacji ciśnienia krwi i uchronić cię przy tym przed nagłymi skokami, niedociśnieniem, a nawet przed meteopatią (nadwrażliwością organizmu na pogodę).

5. Bezpieczny seks zapobiega nowotworowi prostaty. Z badania przeprowadzonego na grupie 32 tys. mężczyzn przez dr Jennifer Rider, epidemiolog z Bostonu, ponad dekadę temu, wynika, że im częstszy wytrysk, tym mniej płynu zalega w prostacie i nie powoduje zapalenia, a co za tym idzie – jest zdrowsza.

6.Często chorujesz? No to marsz do łóżka! Ale nie po to, żeby się wylegiwać. Uprawianie seksu co najmniej dwa razy w tygodniu skutkuje wyższym poziomem przeciwciał zwanych immunoglobulinami lub IgA, które chronią przed przeziębieniami i innymi infekcjami.

7. Spokojne, namiętne stosunki seksualne zapobiegają bezsenności i polepszają jakość snu. Dzieje się tak, ponieważ wytwarzane są wtedy te same endorfiny, które odpowiadają za odstresowanie. Po seksie następuje odprężenie, błogostan i zmęczenie.

8. Satysfakcjonujący seks pomaga osobom cierpiącym na przewlekłe bóle głowy. Badacze z Uniwersytetu Southern Illinois dowodzą, że 47,4% kobiet skarżących się na ciężkie migreny doświadczyło ulgi bezpośrednio po orgazmie. Dzięki endorfinom wytwarzanym podczas stosunku bóle ustępują. Koniec z wymówkami!

9. Figle łagodzą również bóle menstruacyjne i okołoowulacyjne, a także niwelują objawy napięcia przedmiesiączkowego. A to wszystko dzięki endorfinom właśnie.

10. Macie przed sobą stresujące chwile? Kochajcie się! Naukowcy ze Szkocji po przeprowadzeniu badania na grupie 50 kobiet i mężczyzn zgodnie uznali, że w stresujących sytuacjach lepiej radzą sobie osoby, które częściej uprawiają seks.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *