Superprodukcja

Auto marzeń – Ford GT w najnowszej wersji. Produkowany w wielkiej tajemnicy 600-konny samochód spełni oczekiwania nie tylko kierowców żądnych największych osiągów, ale także tych, którzy dbają o środowisko.

Ford GT 2016 – trzecie wcielenie kultowego auta, które króluje na torach wyścigowych i szosach od kilkudziesięciu lat. Nad najnowszym modelem pracowało w tajemnicy przed całym światem tylko kilku najważniejszych technologów w firmie. Projekt przygotowywali po godzinach w tajnych, niedostępnych dla innych pracowników fabryki pomieszczeniach. Wszystko po to, by najwięksi konkurenci marki – Lamborghini i Ferrari nie spodziewali się, co szykuje dla swoich klientów Ford.

Sylwetka została zaprojektowana w taki sposób, aby zminimalizować opór aerodynamiczny i zarazem zoptymalizować docisk auta przez opływające je powietrze. Oprócz tego tylny spoiler zależnie od warunków i prędkości ma regulować docisk tylnej osi za pomocą stosownego wychylenia. Kabina chroniąca kierowcę zbudowana została
z włókna węglowego, cała konstrukcja opiera się na aluminiowych ramach i karbonowym poszyciu. Dzięki temu samochód ma mieć odpowiedni stosunek masy do mocy, która wynosi 600 koni mechanicznych. Ford GT jako pierwszy samochód na świecie posiada unikalną szybę marki Gorilla Glass, która, za sprawą jej chemicznego hartowania, jest bardziej odporna na powstawanie rys czy stłuczenie.


Producenci nazywają stworzone przez siebie auto „ultrawysokiej jakości supersamochodem”, którego prędkość maksymalna przekracza 320 km/h. Zamiast spodziewanego silnika V12, 10, czy chociaż V8, wyposażyli go w 3,5-litrową maszynę V6 EcoBoost. Wszystko z troski o środowisko i zasobność portfela przyszłych klientów – bogaci też lubią oszczędzać na paliwie.

Dane techniczne:

 Silnik V6 EcoBoost TwinTurbo
 Moc 600 KM
 Długość 4645 mm
 Szerokość 1995 mm
 Wysokość 1125 mm
 Pojemność silnika 3,5 l.
 Prędkość maks. 320 km/h
 Spalanie 11,4 l/100 km
 Cena …………………………….ok. 1 600 000 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *