Szanuj kobietę swoją

Żeby być szanowanym, trzeba samemu okazywać szacunek. A to w związku dwojga ludzi jest bardzo ważne. Oto kilka sposobów na to, jak docenić i okazywać respekt swojej drugiej połówce.

1. Słuchaj.

Tak, wydaje się bardzo proste, bo każdy ma uszy i teoretycznie słyszy. Jednak w związku chodzi o aktywne słuchanie – czyli jednoczesne analizowanie tego, co chce przekazać nam partnerka oraz stosowanie się w miarę możliwości do jej spostrzeżeń. Oczywiście nie każemy ci się podporządkować, tu chodzi bardziej o potrzeby, które możesz spełniać bez naruszania swojej strefy komfortu.

2. Szczerze chwal ją bez szczególnej okazji.

Zwykle codzienne słowa, jak „dziękuję, że jesteś” potrafią naprawdę dużo pozytywnej treści wnieść do relacji. Nie dość, że jest to forma okazania wdzięczności, to jeszcze pokazujesz tym, że nie wstydzisz się kogoś pochwalić – a to jest klasa.

3. Nie obrażaj jej.

Wydaje się być logicznym stwierdzeniem, że ukochanej osoby nie chcemy w żaden sposób skrzywdzić, dlatego chcemy oszczędzić jej negatywnych uwag. Niestety często o tym zapominamy i jesteśmy za szczerzy, bądź za często nawet w żartach próbujemy jej zwrócić uwagę. Panuj nad tym, co mówisz, i oszczędniej praw jej morały.

4. Wspieraj jej wybory i decyzje.

Oczywiście, wszystko powinniście planować i omawiać wspólnie, ale czasem zdarza się tak, że chcemy być w związku indywidualnością i podjąć decyzję, która dotyczy tylko nas, np. na temat naszego rozwoju. Wspieraj, nie krytykuj i nie niszcz w zarodku jej pomysłów, by wiedziała, po czyjej jesteś stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *