Wodne pole bitwy

Sport, który łączy w sobie piłkę ręczną i kajakarstwo, jest jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin wodnych, bo zdobycie w niej gola to nie lada wyzwanie.

Kajak polo jak każdy sport polega na zdobywaniu punktów, a w tym przypadku na umieszczeniu piłki (o obwodzie od 68 do 71 cm, czyli standardowej do gry w siatkówkę) za pomocą ręki bądź wiosła w bramce zawieszonej 2 metry ponad taflą wody. Każdy, najbliżej znajdujący się swojej bramki gracz jest zobowiązany do obronienia gola – w tej dyscyplinie nie ma jednego wskazanego bramkarza. Boisko to akwen wodny, o wymiarach nie mniejszych niż 35 m długości i 23 m szerokości. Nie może być płytki, musi mieć minimum 90 cm głębokości.

Drużyna składa się z pięciu zawodników, a mecz trwa 20 minut. Każdy gracz pływa na krótkim i zwrotnym kajaku, by być gotowym do szybkiej akcji. Sport jest niezwykle efektowny, bo walka o zwycięstwo wymaga częstych kolizji. Przepisy zezwalają nawet na wywrotkę osoby posiadającej piłkę. Gracze dostają z „wiosła”, nurkują pod wodą i wzajemnie na siebie „wpływają”. Zawody przyciągają kilkadziesiąt kibiców, a najważniejsze kajakowe imprezy odbywają się w Kaniowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *